Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Klasy drugie Europejski Dzień Sportu Szkolnego uczciły pieszą wycieczką do KADZIELNI, jednego z najmniejszych rezerwatów przyrody w Polsce. Ten piękny rezerwat, znany w całej Polsce z amfiteatru, zajmuje tylko 0,6 ha.  Jest to rezerwat ścisły przyrody nieożywionej. W nim znajduje się  Skałka Geologów (295 m n.p.m.). Rezerwat został utworzony w 1962 roku ze względu na cenne znaleziska sprzed 350 milionów lat. We wnętrzu wzgórza znajduję się 16 jaskiń. Pogoda nam dopisała. Na Kadzielni było pięknie! A relaks na placu zabaw poprawił wszystkim nastroje. I choć wycieczka trwała 3 godziny nikt się nie skarżył, że długo maszerujemy. Niektórzy dźwigali jeszcze w plecakach zebrane po drodze  kasztany.