Udział uczniów kl.8 w konferencji "Krok w dorosłość"

15-go marca 2024 r. klasy uczniowie klas ósmych wzięli udział w konferencji "Krok w dorosłość" zorganizowanej przez uczniów I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach w ramach realizacji projektu - "Młodzi dorośli".
Krótko o projekcie: Niewystarczająca edukacja prozawodowa, brak wiedzy dotyczącej studiów oraz nieznajomość realiów zawodowych sprawia, że wybór ścieżki kariery, jest często emocjonalny i nieświadomy. Brak wsparcia ze strony dorosłych, przy jednocześnie odczuwanej presji społecznej jest powodem utraty wiary w słuszność podjętej decyzji, co w konsekwencji budzi niepokój o przyszłość, wywołuje lęki i stany depresyjne. Zapobieganie temu zjawisku stało się celem projektu - "Młodzi dorośli".