Nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej z obwodu SP2  na rok szkolny 2024/2025.

Wnioski można składać w sekretariacie, codziennie w godz. 8.00 – 15.00.

1. Do klasy pierwszej przyjmowane są wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci uczęszczające do obecnej klasy „0”, na podstawie wypełnionego zgłoszenia rodziców.

2. Spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci urodzone w 2017 r.

3. Przy zapisie dziecka do SP 2 należy okazać do wglądu dowód osobisty Rodzica/Opiekuna, odpis aktu urodzenia dziecka i numer PESEL dziecka. Karta zgłoszenia dziecka dostępna jest  w sekretariacie szkoły, można ją również pobrać w wersji elektronicznej poniżej.

4. Do obwodu szkoły należą:

a) całe ulice: aleja IX wieków Kielc, Astronautów, Bodzentyńska, Duża, Ewangelicka, Bartłomieja Głowackiego, Hipoteczna, Jarońskich, Jana Kilińskiego - Mała, Mikołaja Kopernika, Niecała, Plac Stanisława Moniuszki, Plac Świętego Wojciecha, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Rynek, Świętego Leonarda, Winnicka, Tadeusza Włoszka, Zdrojowa, Źródłowa,

b) części ulic: Tadeusza Kościuszki 5-22 (wszystkie), Mazurska 1-10  (wszystkie), Pomorska 27-31 B  (nieparzyste), Sandomierska 74, 76, 78, Henryka Sienkiewicza 3-20  (wszystkie), Warszawska 2-20 C  (wszystkie), Wesoła 1-28  (wszystkie), Zagórska 2-15  (wszystkie)

W przypadku podjęcia decyzji o zapisie dziecka z obwodu do szkoły podstawowej innej niż SP 2, Rodzic zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia SP 2 o miejscu realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko (najpóźniej do 30 września 2024 r.).