Jasełka w naszej szkole

17 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się jasełka. Nie były one typowym przedstawieniem historii narodzin Chrystusa. Pokazywały czasy współczesne, dzisiejszą rzeczywistość życia, a w niej rodzinę, która wśród zabiegania i gonitwy za dobrami materialnymi, zapomina o Bogu. Przedstawienie zatytułowane było „W domu Karoliny”. Głowna bohaterka – Karolina, wraz z aniołami, zadbali o to, aby również w ich domu zagościł Nowonarodzony Jezus. Każdy z rodziny wzbudził refleksję nad swoim życiem. Zaowocowało to wspólną wieczerzą wigilijną i czasem dla siebie nawzajem. W poszczególne role przedstawienia jasełkowego wcielili się uczniowie z klasy VIa przy współudziale wychowawczyni Małgorzaty Mazur, a scenariusz przygotowała p. Marta Karyś . Oczywiście wśród bohaterów – występującej rodziny, nie zabrakło Maryi, Józefa, pastuszków, króli i aniołów. Jasełka, jak co roku wzbogacił śpiew szkolnego chóru pod opieką p. Rafała Pituli. Nad projektem i dekoracją czuwała p. Alicja Tuz, wych. M. Mazur, kat. K. Czarnecka oraz rodzice uczniów. Wśród zaproszonych gości był Proboszcz Parafii Św. Wojciecha – ks. Jan Tusień, który w swoich życzeniach do społeczności szkolnej odwołał się do przesłania jasełek. Pan Dyrektor – Czesław Zawada, podziękował za przygotowanie szkolnej uroczystości i również złożył Bożonarodzeniowe życzenia. Miłą niespodzianką były przygotowane przez uczniów i wychowawczynię klasy VIa, stroiki i życzenia, które rozdawane uroczystości.