Zegar – od cienia do zegarka elektronicznego

Każdy ma w swoim domu przynajmniej jeden zegar. Wiszące na ścianie, budziki, w telefonach komórkowych czy na rękę. Wybór obecnie jest szeroki. Dawniej zegarki mieli tylko zamożni kupcy, lub osobistości na wysokich stanowiskach. Jeszcze wcześniej czas odmierzano przy pomocy zegarów słonecznych, wodnych, ogniowych, piaskowych. Pierwsze próby odmierzania czasu miały miejsce w Egipcie i odbywały się przy pomocy wysokiego słupa o nazwie gnomon.
Uczniowie naszej świetlicy obejrzeli film edukacyjny pt. „Historia zegara” oraz wykonali pracę plastyczno – techniczną  „Zegar z kukułką”. Pani Iza wykonała tarczę zegara z podziałem na godziny przedpołudniowe i popołudniowe. Dzieci bardzo chętnie uczyły się nazywać godziny o określonej porze dnia i nocy.