Światowy Dzień Drzewa

10 października przypadał Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. promując działania edukacyjne na rzecz ochrony przyrody. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie mogli przyjrzeć się różnym gatunkom drzew oraz dowiedzieć się, co nam dają drzewa, np.: pochłaniają dwutlenek węgla, dają tlen, są domem dla zwierząt, chronią przed wiatrem, dają cień, tłumią hałas, zapewniają ładny krajobraz. Na koniec zajęć dzieci miały za zadanie wykonać pracę techniczną „Eko drzewo”, która polegała na zrobieniu drzewa z rolki po papierze toaletowym oraz tylnej okładki z bloku. W tym dniu oszczędzaliśmy papier, aby okazać szacunek przyrodzie.