Dzień Poczty Polskiej

Każdego dnia kurierzy, listonosze doręczają setki przesyłek, dbając o to, aby listy dotarły na czas. 18 października swoje święto mają wszyscy pracownicy Poczty Polskiej. Wybór daty nie jest przypadkowy – 18 października 1558 r. król Zygmunt II August utworzył Pocztę Królewską. Pomimo, że w dobie cyfryzacji coraz rzadziej wysyłane są tradycyjne listy, to listonosze wciąż mają pełne ręce roboty. W Dniu Poczty Polskiej uczniowie dowiedzieli się o tym, jak przekazywano wiadomości dawniej, a jak dzisiaj. Rozmawialiśmy o znaczeniu Poczty, a także roli osób tam pracujących. Dzieci dowiedziały się, co dzieje się z listem od momentu wrzucenia go do skrzynki pocztowej. Wielką frajdą okazało się projektowanie znaczków pocztowych, z których powstała galeria na ścianie w naszej świetlicy.