Dzień Pluszowego Misia 25.11.2020 r.

Dnia 25 listopada uczniowie naszej zerówki obchodzili  Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta było przypomnienie szczególnie w tych czasach najważniejszych wartości jakimi są przyjaźń i miłość. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, posłuchały piosenek i wierszy o misiach. Chętnie odpowiadały na zagadki związane z misiami i wzięły udział w quizie.  Panie z biblioteki przygotowały  przedstawienie kukiełkowe pt. „O Złotowłosej i trzech Misiach”. Następnie razem z paniami w świetlicy dzieci zrobiły piękne opaski z misiami. Uczniowie wysłuchali też książki Przemysława Wechterowicza „Proszę mnie przytulić” o dwóch niedźwiadkach. Ta wypełniona humorem oraz wieloma okazjami do wzruszenia się opowieść o małych gestach z głębi serca, które potrafią zmieniać tak wiele, zapadła dzieciom tego dnia szczególnie w pamięci. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze.