Spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej

18 października odbyło się spotkanie autorskie z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie  zorganizowała biblioteka szkolna w związku z realizacją „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i czwartych. Podczas spotkania pani Frączek opowiadała o swojej twórczości, rodzinie i ukochanych zwierzakach, które są bohaterami jej książek. Opowieść  urozmaicała fragmentami wierszy i zagadkami, przytoczyła ciekawe przykłady często popełnianych błędów językowych. Zwróciła też uwagę na pracę ilustratora książek i znaczenie ilustracji, dzięki którym  można lepiej zapamiętać czytany tekst. O tym jak bardzo podobało się spotkanie młodym czytelnikom świadczyła ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka.Agnieszka Frączek to germanistka i leksykograf, doktor habilitowany językoznawstwa. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.