Pan Marcin Pałasz odwiedził naszą szkołę.

11 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedził  pan Marcin Pałasz, autor ciekawych i zabawnych książek oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Nasz gość zadebiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”, a potem były kolejne tytuły m.in. „Wszystko zaczyna się od marzeń”, „Licencja na zakochanie”, „Wakacje w wielkim mieście” czy „Bardzo dzikie historie”. Za pierwszą część ze znanej serii o psie „Sposób na Elfa” otrzymał upragnionego „koziołka” czyli  Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Podczas spotkania z uczniami klas IV i V autor opowiadał o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem, dlaczego wstaje późno i czemu napisał tylko kilka wierszy.  Mówił o tym, że pomysły na książki czerpie z życia codziennego, a także z wyobraźni. Wspomniał  o próbach napisania prawdziwego horroru, z którego ostatecznie wyszła zabawna opowieść zatytułowana ”Straszyć nie jest łatwo”. Cechą charakterystyczną twórczości Marcina Pałasza jest niesamowite poczucie humoru i optymizm, który przekazał naszym uczniom. Chętnie zadawali pytania i słuchali jego opowieści z zapartym tchem. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książkę autora i otrzymać autograf.