Ślubowanie pierwszoklasistów

18 października 2018 r. w Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach. odbyła się uroczystość Ślubowania 64 pierwszoklasistów.
Uczniowie przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń: Katarzyny Lach, Urszuli Pałasz i Małgorzaty Gil program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą ojczyzny, znajomością zasad zachowania i funkcjonowania w szkole. Po prezentacji, wprowadzono  Sztandar Szkoły, dzieci złożyły przyrzeczenie, że „Będą pilnie się uczyć, dbać o dobre imię szkoły, szanować wszystkich ludzi”, a Pani Dyrektor Joanna Wójcik dokonała pasowania na uczniów. Po tej doniosłej chwili wręczono  pamiątkowe dyplomy, medale i  rogi obfitości, które przygotowali Rodzice. Na zakończenie Pani Dyrektor Szkoły podziękowała za przygotowanie wspaniałego widowiska, a dzieciom życzyła sukcesów w nauce.
To była wyjątkowo piękna i wzruszająca uroczystość – pierwsza przed tak licznie zgromadzoną  publicznością.