Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim

18 września naszą szkołę odwiedził  pan Łukasz Wierzbicki, autor znanych i bardzo lubianych książek podróżniczych takich jak:  „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Drzewo”, „Dziadek i niedźwiadek” czy „Ocean to pikuś” . Uczniowie klas IV dobrze się przygotowali, wszyscy znali  już książki pana Łukasza, ale osobisty kontakt z autorem, okazał się wielką przygodą i dostarczył niezapomnianych emocji i przeżyć. Wspaniała narracja pisarza, a także obcowanie z autentycznymi gadżetami, które towarzyszyły mu  w podróżach powodowały, że wszyscy słuchali z zapartym tchem. Czytelnicy oczarowani opowieściami pana Wierzbickiego wynieśli ze spotkania ważne przesłania: aby nigdy nie rezygnować z własnych marzeń, i aby z każdej dalekiej czy bliskiej podróży czerpać, to co najważniejsze, czyli kontakt z poznawanymi ludźmi, ich kulturą i zwyczajami. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zakupu wybranej książki z dedykacją i autografem autora.