Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie wśród dzieci zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. W ramach prozdrowotnych działań naszej szkoły 8 listopada  uczniowie klas 0-7 zjedli wraz z nauczycielami zdrowe śniadanie, na które przygotowali kolorowe kanapki z pomidorami, ogórkami i kolorową papryką, Nie zabrakło również owoców. Uczniowie klas starszych przygotowali plakaty z p. A. Tuz oraz wystawki o zdrowym jedzeniu. Klasa IIa wraz z wychowawczynią – p. Grażyną Lech przygotowała owocowo- warzywne zgadywanki, owocowo- warzywne wyklejanki i owocowo-warzywny poczęstunek. Zabawy i przekąski spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Korytarz na drugim piętrze odwiedzili nawet uczniowie ze starszych klas. Każda klasa mogła uczestniczyć w Konkursie na hasło o zdrowym jedzeniu. I m w grupie dzieci młodszych zajęła klasa 3b, a w kategorii klas starszych klasa 4d. W akcję włączyli się rodzice. Pani Dorota – mama Mateusza i Marysi opowiedziała dzieciom o zdrowym żywieniu oraz przygotowała przepyszny koktajl owocowy, którym zachwycili się wszyscy Na zdjęciach cała akcja: od powstania zaproszenia do wypicia pysznego koktajlu owocowego z „czarodziejskiej” maszyny pani Doroty. Organizatorami tegorocznej akcji byli: p. K. Czarnecka z SU, p. Joanna Strzemińska klasą 5a  i p. M. Wójcik z klasą 5b.