Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28  kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 6a, którzy starali się jak najlepiej sprostać niełatwemu zadaniu. Montaż słowno-muzyczny przybliżył widzom sytuację polityczną Polski  XVIII w., pracę patriotów – pod przewodnictwem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – nad projektem postępowej konstytucji, chwilę uchwalenia tej ustawy 3 maja 1791r. oraz dalsze losy jej zwolenników. Głównym celem apelu było uświadomienie dzieciom i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.