Projekt edukacyjny "Bezpieczna woda"

W dniu 27 września 2016 r. uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach projektu edukacyjnego "Bezpieczna woda" realizowanego przez Targi Kielce i Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podczas spotkania dzieci odbyły szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Ratownicy ze Stowarzyszenia w części teoretycznej przedstawili jakie niebezpieczeństwa czyhają nad wodą i jak mogą skończyć się nieprzemyślane zachowania. Ponadto nauczyli dzieci i młodzież jak sobie radzić w momencie zagrożenia życia. Głównym punktem części praktycznej była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Udział w zajęciach był dobrą inwestycją w edukację dzieci. Mamy nadzieję, że za kilka lat, kiedy Ci młodzi ludzie będą dorośli, będą bardziej świadomi i dzięki takim spotkaniom statystyki wypadków nad wodą będą mniej przerażające. Wychowawczynie klas III.