Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach.

15 października 2015 roku był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kielcach. Odbyła się ona w gościnnych murach Kieleckiego Centrum Kultury. Uroczystość prowadziły starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego, które powitały Dyrekcję, Nauczycieli i Rodziców, a dzieciom wyznaczyły zadania, których wykonanie udowodni   gotowość przyjęciu do grona uczniów SP 2. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń: Renaty Piaseckiej, Barbary Nitek, Urszuli Pałasz i Małgorzaty Gil program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne: taneczne, wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą ojczyzny, znajomością zasad zachowania i funkcjonowania w szkole. Najbardziej podobał się  pięknie zatańczony Polonez, który rozpoczął prezentację. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że uczniowie klas pierwszych mogą zostać przyjęci do grona uczniów  Szkoły Podstawowej Nr 2. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, dzieci złożyły przysięgę, a Pan Dyrektor Czesław Zawada dokonał pasowania na uczniów. Po tej doniosłej chwili Panie wychowawczynie wręczyły  pamiątkowe dyplomy, a Rodzice rogi obfitości i sportowe upominki dla każdej klasy. Na zakończenie Dyrektor Szkoły podziękował za przygotowanie wspaniałego widowiska, a dzieciom życzył samych sukcesów w nauce. To była wyjątkowo piękna i wzruszająca uroczystość. Z łezką w oku, Rodzice, na stojąco oklaskiwali swoje pociechy!