Uczniowie klasy 8a wzięli udział w VII Grze Miejskiej

27 września 2019 roku (piątek) uczniowie klasy 8a wzięli udział w VII Grze Miejskiej - „UE na 15”z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczestnicy w pięcioosobowych zespołach poruszali się wraz z opiekunami (p. Magdą Moskwą i p. Małgorzatą Majewską) po Kielcach, szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości miasta. Używając języków obcych uczestnicy w sposób kreatywny wykonywali zadania językowe związane ze zwiedzanymi miejscami. Uczniowie otrzymali mapy z dokładną informacją o obiektach, które powinni znaleźć m.in. OMPiO, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe czy BWA. W wielu punktach zadaniowych uczestnicy spotkali rodzimych użytkowników języków obcych (Hiszpanów, Amerykankę, Włochów, Francuzów i Turków). Uczestnicy między innymi tłumaczyli z różnych języków fragmenty Dziennika Anny Frank, tańczyli makarenę z Hiszpanami czy układali menu z rodowitym Włochem z Sycylii. To ciekawe i innowacyjne wydarzenie edukacyjne promuje nie tylko naukę języków obcych, ale także poszerza wiedzę młodych ludzi na temat  miasta Kielc.