VI Ogólnopolska Akcja „Przerwa na czytanie”

19 października 2021r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach wzięła udział w VI Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Udział w biciu rekordu wzięli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia w szkole (355 uczniów, 21 nauczycieli). Czytano podczas dwóch długich przerw (godz. 11.40 – 11.55 i 12.40 –13.00). Uczestnicy akcji czytali książki oraz czasopisma na korytarzach szkolnych oraz podczas wycieczki klasowej (kl. 6a i 6b w Muzeum w Oblęgorku).

Przebieg akcji został uwieczniony na fotografiach.