Spotkanie z pisarzem Tomem Justyniarskim

W dniu 28 października odbyło się spotkanie dla klas II i III z  Tomem Justyniarskim, pisarzem i autorem lektury szkolnej „Psie troski”. Pan Justyniarski jest miłośnikiem zwierząt, obrońcą ich praw oraz pisarzem książek dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Jego misją jest szerzenie empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Uczniowie chętnie wzięli udział w „lekcji miłości do zwierząt” jak nazwał ją autor, a także sami dzielili się swoimi doświadczeniami w ratowaniu zwierząt. Miłą niespodzianką była przyjaciółka pisarza czworonożna Lusia.  Po spotkaniu dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie  z autorem na tle pięknego obrazu namalowanego przez Barbarę Nitek, otrzymały autografy i zakupiły książki, z których dochód przeznaczony jest na schroniska.