Malujemy bombki z prezydentem KIELC

"Prezydent Kielc Bogdan Wenta i wiceprezydent Marcin Różycki malowali w poniedziałek, w Galerii Winda, świąteczne bombki. Pomagały im dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2 i 28. W ten sposób włodarz miasta włączył się w coroczną akcję charytatywną Radia RMF FM" - tak dzisiejsze (poniedziałek 9 grudnia 2019 r.) wydarzenie reklamuje OFICJALNA STRONA MIASTA KIELCE.
Uczniowie klasy 3a naszej placówki mieli więc zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc Jagodzie Litner. Ta niepełnosprawna pływaczka z Krakowa, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski „Sprawni razem 2019”, otrzymała szansę na reprezentowanie naszego kraju na igrzyskach osób z zespołem Downa, ale koszty tego przedsięwzięcia niestety przekraczają możliwości finansowe rodziców Jagódki. Stąd pomysł, by wylicytować pięknie zdobione przez prezydentów polskich miast bombki, a zebrane fundusze przeznaczyć na ten właśnie cel.
Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji. Także tej zamieszczonej na stronie www prze UM Kielc.

Malujemy bombki z prezydentem KIELC